Populárny slovenský vyhľadávač Zoznam.sk, ktorého spravodajský webový portál topky.sk patrí k najčítanejším médiám na Slovensku nás ohúril šokujúcou zvesťou. Topky sa hrdia, že si do roku 2017 už šesťkrát pripísali prvenstvo v kategórii „Médiá“ v rebríčku „Najtrendovejších výrazov roka“ spoločnosti Google. Očividne si ju ho zaslúžili. Aká bola tá svetom otriasajúca šokujúca správa? Dcéra americkej herečky a speváčky Jennifer Lopez vraj nemá pohlavie.

Odkaz na článok mi vyskočil v nejakom reklamnom banneri na inej stránke a hneď upútal kontradikciou už vo svojom názve. Vzbudil som v sebe potrebné nadšenie a záujem o sofistikovaný a morálku určujúci svet holywoodskych celebrít a ponoril sa do textu, ktorý je štylisticky hlboko pod úrovňou dokonca i Nového času. A priznajme, že tá nie je zrovna závratná. Na druhej strane, spotrebiteľ si žiada denný prísun dôležitých správ z pokrokového sveta a je ho treba pravidelne zásobovať.

Šokujúci rozmer tejto správy má viacero úrovní, ktorých sa tu chcem dotknúť.

Popová hviezda Jennifer Lopez vystúpila na charitatívnej akcii koncom minulého týždňa. Príjemným spestrením koncertu bola jej dcéra Emme, ktorú na pódiu privítala netradične.

O tej najskôr povedala, že je to jej najobľúbenejšia spevácka partnerka. Keď o nej začala hovorť, používala rodovo neutrálne zámená. „Naposledy sme spolu vystupovali na veľkom štadióne, ako je tento a spýtala som sa ich, či by sme spolu nevystupovali stále, ale odmietli. Takže toto je veľmi špeciálna udalosť," povedala umelkyňa, čím dala najavo, že jej dcéra Emme zjavne hľadá svoju identitu.

„Sú hrozne zaneprázdnené a drahé. Stálo ma dosť peňazí dostať ich sem. Ale stojí to za to, pretože ich mám veľmi rada," dodala s humorom speváčka...

Takže, čo nám tento text hovorí o starnúcej a do zabudnutia pomaly zapadajúcej popovej hviezde?

Ponajprv sa ukazuje, že mravne nízky promiskuitný život sa podpisuje nie len na duši, ktorú zaťažuje stále väčším množstvom hriechov, ale aj na rozume, ktorý počína strácať zmysel pre pravdu a realitu a ak raz začne, nedá sa to zastaviť. Tu pozorujeme, že J.LO o svojej dcére hovorí v tretej osobe množného čísla - oni/they. Žeby snáď z úcty a rešpektu pred svojou dcérou volila nemecké onikanie? Können Sie, wollen Sie, machen Sie.... ? Alebo hovorí o tej príslovečnej légií diablov z evanjelia? Nie, ale J.LO v snahe ísť s davom iných exponentov zábavného priemyslu, ktorí papagájujú na hlavu postavenú genderovú ideológiu pojala presvedčenie, že jej dieťa nemá pohlavie a preto ho oslovuje ONI. Ba sú i takí, ako Charlize Theron a Angelina Jolie, ktorí zámerne svoje deti v tejto veci mätú ba niektorí aplikujú na ne podivné hormonálno chirurgické zákroky, ktoré majú ich pohlavie zmeniť, či aspoň odložiť na neskoršie. Také veci neskúšal ani Mengele. Snáď to zvyšuje ich popularitu a obľúbenosť v tých správnych kruhoch a prináša viac priestoru na striebornom plátne, či spokojnosti so správne prejavenou ideologickou zanietenosťou. Tak, ako vykladajú ateisti a agnostici, že dieťa neslobodno učiť nejakému náboženstvu, kým nemá dosť rozumu, aby si samo vybralo, tak osvietení klauni z Hollywoodu učia svoje deti, že pohlavie je kabát, ktorý si dnes kúpim a zajtra vymením z iný. Alebo si ho kúpiť ani nemusím a môžem chodiť bez neho.

Tiež nám to hovorí veľa o kvalitách J.LO ako matky. Akú lásku k svojmu dieťaťu má žena, ktorá ho porodila a ktorá mu dovolí nehatene sa utápať v umelo vyvolanom zmätku ohľadom vlastného pohlavia? Je to naozaj tá láska, ktorú má mať dobrá matka k svojej dcére? Kde je tá veda, na ktorú sa odvolávajú progresívno liberálni aktivisti v snahe vysmiať sa z kresťanov? Vari sa dá zmeniť DNA zanovitou trucovitosťou rozmaznaného dieťaťa? Vari problémy, ktoré spôsobili psychike dieťaťa rozvod a rozchod rodičov, nedostatok osobnej starostlivosti a egoistická matka ženúca sa za popularitou, sa dajú vyriešiť tým, že dieťa nechá rútiť po špirále šialenstva, ba je ešte poháňané? Vari tým J.LO dokáže umlčať vlastné svedomie? 

A tiež si kladiem otázku, či J.LO svojej dcére niekedy menila plienky, prípadne ju ako batoľa kúpala a prezliekala? Chápem, že má vo svojej megamiliónovej vile početný personál, ktorý sa o všetko postará ale snáď ako matka aspoň raz za čas robila aj takéto veci. A ak to robila, ako je možné, že dnes nevie aké a či vôbec, má jej dcéra pohlavie? U nás na dedine takým veciam rozumejú už dvojročné deti. Možno i menšie. Okrem toho v texte stojí, že Emme má brata, dvojičku Maximiliána. Ak Maximilián netrpí neistotu ohľadom vlastného pohlavia, mohol by pre svoju slávnu mamu i sestru slúžiť ako referencia pre orientáciu v zložitom svete dvoch až pohlaví. 

Na tomto mieste sa hodí vtip šibeničný vtip z lekárskej ordinácie:

Lekár: Pane,...
Pacient: No dovoľte, ja som slečna!
Lekár: Prepáčte slečna, máte rakovinu semeníkov.

J.LO vztýčila svoju zástavu v tábore tých, ktorí najskôr bojovali proti pravde, potom proti morálnemu zákonu, potom proti Bohu, potom proti prírode a teraz dokonca bojujú proti základom reality. Dá sa proti realite zvíťaziť? Sotva.

A čo nám ten text hovorí o topkách?

V prvom rade odhaľuje istú neúprimnosť. Masírujú nás už roky tým, že rod, gender, pohlavie je sociálny konštrukt, že jeho zmena je normálna a že všetky tieto zvrátenosti sú úplne prirodzené a hlavne, že na osvietenom západe sa oproti nám, zaostalým a v stredoveku žijúcim primitívom tieto veci už neriešia a sú všetkými akceptované. Tak čo je na tom šokujúce? 

Túto falošnosť potvrdzujú tým, že zavádzajú kadejaké nové pojmy. Kým v minulosti sa pri určovaní biologických a psychologických skutočností používalo slovo pohlavie a slovo rod sa týkalo filozofie (rod a druh), taxonómie (rod, druh, trieda, čeľaď...), rodinných skutočností (rod Habsburgovcov, ľudský rod..) a gramatiky (mužský, ženský, stredný), dnes sa úskočne aplikuje aj na pohlavnú realitu, aby odviedol pozornosť od faktu, že je pohlavie geneticky/biologicky dané a nemožno s ním robiť žiadne psie kusy.

tricko v eshope existuje viac nez dva rody

Po druhé, zdá sa,  že ani redaktori topiek nie sú v tom predvoji revolučného boja proti realite úplne zorientovaní. Ako môžu napísať, že dcéra americkej herečky nemá pohlavie? Nemali by radšej používať slovo "rod"? Dá sa s vysokou mierou istoty predpokladať, že to dievča má ženské genitálie. Ďalej, ak je dotyčná osoba dcérou, tak pohlavie má a to ženské. Lebo k identite dcéry náleží to, že je žena. A ak teda pohlavie nemá, potom nemôže byť dcéra. A ak nie je dcéra, je potom syn? Bez pohlavia? Alebo ak nie je ani dcéra ani syn, je niečím tretím? Je niečo tretie? Čo? Nedopúšťajú sa topky zločinu predpokladania pohlavia? Nepripisujú "im" to či "oni nie sú?" Nie je potom celé úsilie topiek a najmä ich moralistické pranierovanie stredovekých kresťanov, ktorí uznávajú iba dve pohlavia a rýchlo a ľahko vedia povedať kto je to, pokrytecké? Veď samotné topky robia to isté. Trocha logiky a dôslednosti by neuškodila, lebo inak sa topky javia ako jeden webshop, ktorý predáva tričkás  nápisom "Existujú viac ako dve pohlavia" len v mužskom a ženskom strihu.

Celé toto genderové šialenstvo naberá rýchlosť a intenzitu, ktorá ľudí zhromaždených v tomto tábore vedie k smrti, smrti rozumu a smrti duše. 

Boh stvoril svet a dal mu racionálny poriadok. Rád - systém. Človeka stvoril ako muža a ženu. A to vtlačil do ich prirodzenosti, vtlačil to tak hlboko, že nemožno túto skutočnosť poprieť len tak. 

Aby bolo možné odmietnuť tak fundamentálny fakt, ktorý kričí z prírody samotnej, je potrebné vybojovať už spomínané bitky:

  • Je treba odmietnuť možnosť poznania objektívnej pravdy a subjektivizovať ju - preniesť ju z reality do mysle subjektu.
  • Je treba odmietnuť obecniny a utopiť sa v nekonečných jednotlivostiach - niet muža ani ženy, je len čistá individualita, ktorá je natoľko jedinečná, že nemá nič spoločné s žiadnou inou individualitou.
  • Je potrebné odmietnuť akékoľvek neempirické poznanie a zraziť vedu do chlieva empírie - veda nevie povedať nič o pravde, dobre, prirodzenosti, pokiaľ sa to nedá odvážiť a odmerať.- Je treba odmietnuť istotu a neprestajne sa dovolávať večnej pochybnosti, každý záver a dôkaz je pochybný a nezdôvodnený.
  • Je treba do pekla poslať aj identitu a nahradiť ju dialektikou rozporu. Realita je neprestajné vrenie tézy a antitézy, obrovský, vnútri rozporný chaos.

Túto pôdu pripravili filozofovia 17 - 19. storočia a ich nástupcovia boli za hriechy otcov spravodlivo potrestaní - stratili všetku kredibilitu. Keďže však aj empirická veda sa vo svojom dôkladnejšom odôvodnení pokrytecky utieka k filozofii, sama stratila kredibilitu a poctivých empirikov nahradili dogmatickí korzári plní revolučného nadšenia. Za hriechy otcov budú trpieť sedem pokolení. Tí posledne menovaní dotiahli umenie popierania racionálneho poriadku prirodzenosti k teoretickej dokonalosti, ale praktická aplikácia stále naráža. 

Pokiaľ sa niekto, ako spomínaná J.LO a jej dcéra, rozhodne pustiť do boja s prirodzenosťou, realitou a pravdou, skončí to tak, ako vždy. Masívnou stratou zdravého rozumu, morálneho kompasu, u niektorých regulérnym šialenstvom či samovraždou (štatistiky ohľadom samovrážd transgenderov a homosexálov sú výrečné) a s veľkou pravedpodobnosťou večným zatratením. Spoločnosť ako taká sa zrúti, vyvrátia ju barbari, ktorí sa inštinktívne držia zdravého rozumu a ak Boh dovolí, bude ju treba namáhavo budovať opäť. 

Veci sa dejú, iba ak existuje dostatočná príčina. Čo je príčina tejto celoplanetárnej straty zdravého rozumu a kto z nej profituje?

Súvisiace články:

Koncelebrácia laikov pri svätej omši a nový „Amazonský obrad“ – deštrukcia liturgie pokračuje
Koncelebrácia laikov pri svätej omši a nový „Amazonský obrad“ – deštrukcia liturgie pokračuje 05. 09. 2022
Škandál laickej koncelebrácie omše pokračuje: biskup o tom vedel, nebolo to prvý krát a veriaci to schvaľujú. Vidíme Cirkev budúcnosti?
Škandál laickej koncelebrácie omše pokračuje: biskup o tom vedel, nebolo to prvý krát a veriaci to schvaľujú. Vidíme Cirkev budúcnosti? 08. 09. 2022

Z archívu:

Môže byť pápež zlý?

z dňa 12. január 2023 v rubrike Cirkev Čítaj viac

Ako sa dostať do pekla

z dňa 18. október 2022 v rubrike Cirkev Čítaj viac

Františkova hermeneutika diskontinuity

z dňa 25. február 2023 v rubrike Cirkev Čítaj viac

Milosť

z dňa 16. január 2022 v rubrike Cirkev Čítaj viac

Je nový lekcionár naozaj lepší?

z dňa 23. október 2022 v rubrike Cirkev Čítaj viac
­